Etimesgut Gitar Dersi

    Etimesgut Gitar Dersleri
KLASİK GİTAR DERSİ
Klasik Gitar, Evrensel Müziğin çağdaş çalgılarından biri olarak kendisini bütün dünyaya kanıtlamış bir enstrümandır. Bir başka özellik olarak Klasik Gitar solo dinleti ve konser verilip dinlenilebilen birkaç enstrümandan biridir. 
 
Eğitim süresi içerisinde klasik gitarı alt yapısı ile öğrenme, teknik çalışmalar, ellerin koordineli çalışması ve nota eğitimi ile birlikte solo veya orkestrasyon çalışmalarıyla ünlü klasik gitar bestecilerinin eserlerinin seslendirilmesinin yanı sıra Latin, Türk müziği v.b. farklı tarzlarda eserler de seslendirilmektedir. 
 
FLAMENKO GİTAR DERSİ
Flamenko, Güney İspanya´nın Endülüs (Andalucia) bölgesine özgü ama bu bölgeyle sınırlı kalmamış, bir müzik ve dans türüdür. 
 
Flamenko gitar eğitiminde kursiyerlere flamenko müziğindeki formların öğretilmesiyle, basit örneklerle form ve flamenko gitar teknikleri (Rasguedo, Alzapua, Tremolo vb) öğretilerek daha ağır eserlere doğru yönelimleri sağlanmaktadır. 
 
ELEKTRO GİTAR  DERSİ
Elektro gitar, çok basit bir tanımla tellerin titreşimini gövdesinde bulunan manyetikler sayesinde elektriğe çeviren ve böylece amplifikatöre bağlandığında yüksek miktarda ses alınabilen gitardır. 
 
Eğitim süresi boyunca, sağ el ve sol el koordinasyonu ve performans geliştirici çalışmalar, teknik çalışmalar, temel akor ve ritm bilgisinin yanı sıra, rock gitar teknikleri ve uygulanışı ile birlikte solo ve orkestrasyon çalışmaları yapılmaktadır.